X-BIONIC® CSIO SLOVAKIA, 2.9.2017

X-BIONIC® CSIO SLOVAKIA, 2.9.2017

V sobotu 2. septembra 2017 sa v x-bionic® sphere v Šamoríne uskutočnil pohár národov v jazdectve, ktorý je medzinárodnou súťažou a zároveň kvalifikáciou na Svetový pohár v USA v roku 2018. CSIO Slovensko so svojou 50 ročnou tradíciou reprezentuje jedno z najprestížnejších podujatí a ponúka ideálnu príležitosť pre domácich jazdcov, aby si zmerali sily proti najlepším jazdcom z iných krajín.

V Šamoríne cez víkend súťažilo pätnásť štvorčlenných družstiev. Zaujímavosťou je, že na súťaži sa zúčastnila aj Jennifer K. Gates – dcéra Billa Gatesa zakladateľa softvérovej spoločnosti Microsoft, ktorý ju na preteky tiež prišiel podporiť.

X-Bionix, ako hlavný organizátor pretekov, je miesto spojenia športu, oddychu a inovácií v spolupráci s prémiovou športovou značkou X-BIONIC®, známou po celom svete, ktorý je novým členom KRR.

Na podujatí sa zúčastnil aj Klaster regionálneho rozvoja západné Slovensko, ktorý v stánku Trnavského samosprávneho kraja prezentoval cestovný ruch v trnavskom kraji pre domácich i zahraničných návštevníkov. V propagačnom stánku  mohli návštevníci získať informácie o miestach pre zážitkovú turistiku, cykloturistiku a regionálnych produktoch. Návštevníkov najviac potešili materiály s turistickými sprievodcami a mapy s tipmi na cyklovýlety.