English EN Slovak SK

Výstava Sara Pernecká, LES(S) MORE

Výstava Sara Pernecká, LES(S) MORE

Pripojte sa k nám.

Máte aj Vy záujem o vstup do Klastra?

Výstava Sara Pernecká, LES(S) MORE

Zakladajúci člen Klastra regionálneho rozvoja Trnavský samosprávny kraj a Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici Vás srdečne pozývajú na výstavu Sara Pernecká, LES(S) MORE.
Mgr. art. Sara Pernecká sa na výtvarnej scéne pohybuje s prestávkami už dve desaťročia, rodné Záhorie však z jej tvorby pozná len zlomok. Z tohto dôvodu pristúpila ZGJM k usporiadaniu výstavy, ktorá ju predstavuje v širšom kontexte – na príklade retrospektívneho výberu z doterajšieho voľného diela zhruba od roku 1997 i profilovou najnovšou kolekciou objektov a inštalácií, s ktorými tematicky i výrazovo korešpondujú cykly kresieb a obrazov.
Sara Pernecká, absolventka Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave v ateliéri maľby prof. Daniela Fišera, je autorkou s vrstveným, viacdimenziálnym záberom. Jej výtvarné koncepcie smerujú predovšetkým do priestoru a k voľnej trojrozmernej forme, okrajovo aj do plochy resp. v utilitárnejšom okruhu k sofistikovej dizajnérskej skladbe. Integrujú vážnu úvahu a súčasne hravú optiku do syntetického celku, v ktorom sú vizuálne ciele determinované vždy cestou minimalistických prostriedkov – kontrastnou akrylovou škvrnou či bodom a amorfnou líniou v obraze, znakovo a symbolicky redukovaným tvarom najčastejšie na báze textilu, syntetickej kože, dreva a object trouvée v trojrozmernom objekte a inštalácii. Strategickým cieľom výtvarného programu Sary Perneckej vo všetkých jeho podobách je hľadanie sociálnych a artistných hodnôt života, prírody, ľudského mikrosveta i vesmíru. Reflektuje ich najmä v podobe a v situáciách, kde zostávajú v úzadí, neznáme, odhodené či nepovšimnuté. A naopak, autorka s neskrývanou iróniou pristupuje ku konvencii, tradične kanonizovaným pravidlám a normám.

Výstavný projekt: Sara Pernecká, LES(S) MORE
Miesto: Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici
Termín: 20. 10. – 26. 11. 2017
Vernisáž: 20. október 2017 o 17.00 hod.
Kurátorka: Božena Juríčková
Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Shape
Shape
Secured By miniOrange