Vítanie leta vo vinici Bojničky, 10.6.2017

Vítanie leta vo vinici Bojničky, 10.6.2017

Člen Klastra regionálneho rozvoja – západné Slovensko (KRR) – Vinárstvo BAYNACH Bojničky zorganizovalo podujatie Vítanie leta vo viniciach. Vinárstvo BAYNACH pokračuje v historickej tradícii výroby vína v regióne a je nasledovníkom firmy RÉVA Bojničky, a.s., ktorá pôsobí na slovenskom trhu od roku 2000. V roku 2016 bola reštartovaná pôvodná spoločnosť a vína boli odeté do nového šatu – značky BAYNACH.
Podujatie sa uskutočnilo v sobotu 10. júna 2017, priamo vo viniciach pri obci Bojničky, ktorá patrí do Malokarpatskej vinohradníckej oblasti a vzniklo s cieľom priblížiť krásny vinohradnícky región ľuďom. Súčasťou podujatia bol trh lokálnych malých výrobcov potravín, ochutnávka vín BAYNACH a mnoho ďalších produktov. Podujatie sprevádzal hudobný program. Pre deti bol pripravený bohatý sprievodný program – maľovanie na tvár, vozenie na koči, čítanie rozprávok či drevený kolotoč.
Podujatie osobnou účasťou podporil KRR a navštívilo ho približne 1000 návštevníkov, ktorí mali možnosť v propagačnom stánku KRR získať informácie o turistických a historických atraktivitách Trnavského samosprávneho kraja. Propagácia cestovného ruchu bola zameraná na regionálne produkty. Návštevníci mali k dispozícii rôzne informačné materiály o regióne. Najväčší záujem prejavili o materiály týkajúce sa cykloturistiky a o turistické mapy TTSK. Potešili ich aj drobné propagačné predmety. Detičky sa potešili farebným balónom, pexesu a lízankám.