Trdlofest 14.5.2016

Trdlofest 14.5.2016

Prijmite pozvanie na Trdlofest – festival plný hudby, trdelníka, vína a dobrej nálady, ktorý sa bude konať v sobotu 14.5.2016 v Skalici.

Počas celého podujatia sa môžu návštevníci zúčastniť rôznych súťaží, ako napríklad súťaže v jedení fazolnice a trdelníka, súťaže upeč si svoj trdelník, súťaže vo varení kotlíkového guláša s Keltom. Organizátori mysleli aj na najmenších návštevníkov festivalu, pre ktorých budú pripravené atrakcie a doobeda rozprávka.

Festival bude mať taktiež bohaté sprievodné akcie. V galérii u Františkánov budú mať návštevníci možnosť pozrieť si diela člena Klubu skalických výtvarníkov pod názvom Miroslav Kinder: Z tvorby. Záhorské múzeum Skalica v spolupráci so Záhorskou galériou v Senici ponúka výstavu Jozef Zamboj: Z tvorby. Súčasťou Trdlofestu bude aj Miniveľtrh cestovného ruchu, ktorý sa bude konať na nádvorí pri Vinotéke u františkánov.

Počas celého dňa budú pre verejnosť sprístupnené historické pamiatky mesta Skalica zdarma. Návštevníci budú môcť navštíviť kultúrno-historické pamiatky ako napr.: Paulínsky kostol, Farský kostol sv. Michala Archanjela + jeho vežu, Rotundu sv. Juraja, Františkánsky kláštor,  Mlyn bratov Pilárikových, Ľadovňu, Jezuitský kostol.

Počas Trdlofestu na Vás čakajú nezabudnuteľné zážitky v podobe tradícií, hudby, výstav a zábavy pre rôzne vekové kategórie.

Skalický trdelník je sladká špecialita z cesta s vlašskými orechmi, ktorej výroba má dlhú tradíciu. Dodnes sa v meste vyrába pôvodnou metódou pečenia na otvorenom ohni podľa tradičnej receptúry. Cesto sa namotáva na drevený valček „trdlo“ a otáčaním sa pečie na ohni vo Františkánskom Kláštore v tzv. čiernej kuchyni. V októbri 2007 získal Skalický trdelník ako prvý slovenský potravinársky výrobok ochrannú značku Európskej únie a Slovensko tak má vďaka Skalickému trdelníku prvé ochranné označenie riadne zaregistrované Európskou komisiou.

csm_Trdlofest%202016_47998f3a6e