Tereziánske dni v Holíči, 16. - 17. jún 2017

Tereziánske dni v Holíči, 16. – 17. jún 2017

Člen Klastra RR – mesto Holíč v dňoch 16. a 17. júna opäť otvorilo brány Holíčskeho zámku pre verejnosť. Zahájením letnej turistickej sezóny bolo už tradičné podujatie Tereziánske dni 2017. Podujatie sa uskutočnilo v rámci projektu Tereziánsky remeselný dvor, ktorého cieľom je prehĺbenie spolupráce medzi dvoma partnerskými mestami – Holíčom a mestom Hollabrunn v Rakúsku – prostredníctvom spoločných kultúrnych podujatí.

Na zámku návštevníkov čakal bohatý program v rámci ktorého sa počas prvého dňa – v piatok – predviedli deti z materských a základných škôl v Holíči. Podvečer sa stredné školy ukázali na talentovej súťaži top školák. V sobotu mohli návštevníci vidieť skupiny Kamelot, Desmod či Adama Ďuricu a večer bol zakončený ohňostrojom na počesť Márie Terézie.

Podujatie svojou účasťou podporil aj Klaster regionálneho rozvoja – západné Slovensko (KRR) a jeho zakladajúci člen – Trnavský samosprávny kraj (TTSK). V prezentačnom stánku boli propagované tematické okruhy cestovného ruchu a aktivity v kraji s dôrazom na sakrálnu a kultúrnu tématiku. Pre účastníkov boli pripravené propagačné a informačné materiály o atraktivitách kraja. Najväčší záujem prejavili o materiály zamerané na tipy na výlety a cyklovýlety. Deti potešili hlavne pexesá, balóny, či lízanky.