English EN Slovak SK

Street Art Festival, Piešťany 5.8.2017

Street Art Festival, Piešťany 5.8.2017

Pripojte sa k nám.

Máte aj Vy záujem o vstup do Klastra?

Street Art Festival, Piešťany 5.8.2017

Emerald Music House tento rok zorganizoval už druhý ročník festivalu pouličného umenia, ktorý sa uskutočnil v sobotu, 5. augusta 2017 v centre Piešťan.

V porovnaní s prvým ročníkom bol hudobný program tohtoročného festivalu sústredený na dve koncertné miesta, Námestie slobody a Kolonádový most, na ktorých účinkujúci predstavili vlastnú hudobnú tvorbu, primárne so zameraním na folk a world music.

V programe Piešťany Street Art Festival 2017 pribudli aj sprievodné aktivity ako sú graffiti, tie sme mohli pozorovať ako sa objavujú na starom plote okolo hotela Slovan, maľovanie obrazov, maľovanie na tvár a ukážky remeselných prác.

Okrem vystúpení, ktoré boli súčasťou oficiálneho programu festivalu bolo centrum mesta zároveň aj voľnou zónou pre prechádzajúcich buskerov. Zahrať si mohol prísť každý, pretože hlavnou ideou festivalu bolo ponúknuť priestor všetkým, bez výberových a vekových kritérií.

„Nesúťažíme o najlepšieho, najtalentovanejšieho a najformovateľnejšieho hudobníka, ulica sama posúdi, či chce prezentovanú tvorbu počúvať,“ pripomenul organizátor festivalu Branislav Galo.

Na festivale sa zúčastnil aj Klaster regionálneho rozvoja – západné Slovensko s prezentačným stánkom zakladajúceho člena – Trnavského samosprávneho kraja. Návštevníci festivalu sa mohli v stánku prísť informovať o možnostiach cestovného ruchu v kraji. Prezentácia bola zameraná hlavne na regionálne produkty, zážitkovú turistiku a cykloturistiku. Najväčší záujem účastníci festivalu prejavili o zážitkovú turistiku a mapy s tipmi na cyklovýlety. Potešili sa aj deti, ktorým urobili radosť hlavne balóny a lízanky.

Shape
Shape