English EN Slovak SK

Stredoveké dni v Hlohovci

Stredoveké dni v Hlohovci

Pripojte sa k nám.

Máte aj Vy záujem o vstup do Klastra?

Stredoveké dni v Hlohovci

Dlho očakávaný štvrtý ročník festivalu Stredoveké dni v Hlohovci otvoril svoje historické brány v sobotu 24.6.2017. Klaster regionálneho rozvoja – západné Slovensko propagoval aj na tomto podujatí spolu so zakladajúcim členom Trnavským samosprávnym krajom cestovný ruch v kraji a aktivity svojich členov.

Návštevníci Historického festivalu v Hlohovci mohli tento rok vidieť mytologické udalosti plné drámy a napätia, pripravený bol tiež príbeh rytiera, ktorý bojuje o svoju česť proti osudu a neprajníkom. V rámci historických vystúpení sa návštevníci mohli už tradične tešiť z kvalitného programu šermiarov a udatných rytierov. Tentokrát do Hlohovca okrem nich prišli aj Hrdinovia ako napríklad  Mythos a sním Achiles, Hector, Perseus, Theseus a krásna Pallas Aténa. Toto vystúpenie bolo umocnené skvelou nočnou video projekciou, po ktorej bola aj veľkolepá ohňová show. Okrem toho sa v rytmoch stredovekej hudby predvádzali aj žongléri, remeselníci a pripravená bola aj fakírska ohňová šou.

Podujatie malo bohatý program, deti sa mohli tešiť na tradíciu Dumasových príbehov, záujemcovia mali tiež možnosť zajazdiť si na koňoch, ktorým bol na tomto ročníku venovaný väčší priestor a jazda bola bezplatná.

V propagačnom stánku Klastra RR bol veľký záujem najmä o cyklomapy a turistické mapy, či materiály propagujúce možnosti trávenia voľného času v Trnavskom kraji. Deti zas potešili drobné propagačné predmety, ako napríklad lízanky, či pexeso.

Shape
Shape