Slávnostné odovzdanie vianočného stromu rakúskemu mestu St. Pölten

Slávnostné odovzdanie vianočného stromu rakúskemu mestu St. Pölten

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Klastrom regionálneho rozvoja – západné Slovensko priniesol prvý novembrový týždeň do Trnavy príjemnú atmosféru Vianoc, keď v rámci cezhraničnej spolupráce s rakúskym mestom St. Pölten uskutočnili dňa 4. novembra 2016 v hoteli Holiday Inn podujatie „Slávnostné odovzdanie vianočného stromu pre St. Pölten“.

Zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja darovali pri výnimočnej príležitosti 30. výročia osláv ustanovenia mesta St. Pölten za hlavné mesto Dolného Rakúska na znak priateľstva až 23 m vysoký vianočný strom, ktorý bude dominantnou ozdobou vianočných trhov v St. Pölten. Podujatie poctili svojou návštevou primátor mesta St. Pölten Matthias Stadler a honorárny konzul Slovenskej republiky pre Dolné Rakúsko Veit Schmid – Schmidsfelden, ktorí s ďalším rakúskymi predstaviteľmi prevzali v hoteli od poslanca TTSK Martina Lidaja menšiu vianočnú jedličku ako symbol skutočne darovaného stromu.

Radostnú vianočnú náladu prinesie nadväzujúce rozsvietenie darovaného stromu v Rakúsku, ktorým sa 25. novembra 2016 slávnostne otvoria dlho očakávané vianočné trhy. Ako prejav vďaky získal Trnavský kraj na trhoch vianočný stánok, v ktorom sa môže reprezentovať prostredníctvom regionálnych produktov a slovenských ľudových remesiel.