Slávnosti jesene, Krakovany 18.9.17

Slávnosti jesene, Krakovany 18.9.17

Miestna skupina Slovenského Červeného kríža Krakovany v spolupráci s Obcou Krakovany a Mikroregiónom nad Holeškou zorganizovali už 14. ročník jesennej výstavy SLÁVNOSTI JESENE s podtitulom Zvieratká z lesa na tekvicovom dvore, ktorá sa uskutočnila v dňoch 15. –18. septembra 2017 v záhrade Kultúrneho domu v Krakovanoch.

Na podujatí čakalo návštevníkov bohaté pohostenie, Krakovanský burčiak, tradičné starodávne jedlá ako sú kaše, Krakovanský prdkáč, strapatá Mariša, či tekvicové kaše, koláče a guláš.

V rámci programu mali návštevníci možnosť vidieť heligonkára Jána Žabčíka, skupinu Hrnčiarovanku a Bučkovanka.

V Krakovanoch nezabudli ani na záhradkárov. Tí si mohli zasúťažiť o najkrajší výpestok v záhrade.

Podujatie podporil aj Klaster regionálneho rozvoja – západné Slovensko. Na podujatí sa zúčastnil v pondelok 18.9.2017, deň kedy bola výstava otvorená pre škôlkarov a školákov z Mikroregiónu nad Holeškou. Návštevníkom bol prezentovaný cestovný ruch v trnavskom kraji. Školám, škôlkam a malým návštevníkom boli predstavené aktuálne aktivity v oblasti cestovného ruchu. Tých najmenších najviac potešili drobné propagačné predmety ako sú balóny, lízanky, či pexesá. Najväčší úspech mala však hra Spoznaj Trnavský kraj, ktorú si školy mohli vysúťažiť v poznávacích hrách.