Michalský jarmok, Hlohovec 29.9.17

Michalský jarmok, Hlohovec 29.9.17

  1. ročník tradičného Michalského jarmoku, ktorý sa konal počas víkendu 29.septembra-1.októbra v Hlohovci, prilákal do ulíc mesta Hlohovčanov aj ľudí zo širokého okolia. Služby návštevníkom tohtoročného jarmoku poskytlo 290 komerčných predajcov, 38 remeselníkov a 6 prevádzkovateľov zábavných atrakcií, ako uviedlo v tlačovej správe Mesto Hlohovec.

V piatok 29. 9. Michalský jarmok o 16:00 oficiálne otvoril primátor Mesta Hlohovec Miroslav Kollár, spolu s oficiálnymi hosťami, viceprimátormi z partnerských miest Hranice a Slovenské Konjice. Atmosféru jarmoku neprekazil ani dážď a návštevníci sa prišli pozrieť nielen na otvárací koncert vokálnej skupiny Vokolamy z Hraníc, ale aj na večerné vystúpenia skupín Slniečko a Bukasový masív.

Novinkou tohtoročného Michalského jarmoku bola Vinárska ulička, ktorá bola živou prezentáciou vín z regiónu a tradičných jedál. Na vinárskej uličke v Hlohovci nechýbali ani členovia Klastra regionálneho rozvoja Včelovina Včelco zo Smoleníc a jednotlivý členovia Cechu vinárov zo samotného Hlohovca.

 

Na podujatí sa zúčastnil aj samotný Klaster regionálneho rozvoja – západné Slovensko a zakladajúci člen Trnavský samosprávny kraj so svojím prezentačným stánkom, kde sa návštevníci mohli prísť informovať o možnostiach cestovného ruchu v trnavskom kraji. Prezentácia bola zameraná prevažne na sakrálne a kultúrne pamiatky a regionálne produkty v kraji. Najmenších návštevníkov potešili aj drobné propagačné predmety vo forme balónov či cukríkov. Tí väčší ocenili hlavne informácie o cykloturistike a cyklomapy.