EN SK

Medzinárodný strojársky veľtrh v Nitre

Medzinárodný strojársky veľtrh v Nitre

Pripojte sa k nám.

Máte aj Vy záujem o vstup do Klastra?

Medzinárodný strojársky veľtrh v Nitre

Pozývame Vás na Medzinárodný strojársky veľtrh do Nitry, ktorý sa bude konať 24.-27. mája 2022 na výstavisku Agrokomplex. Klaster regionálneho rozvoja bude prítomný spolu s členom klastra i+industry predstavujúceho možnosti 3D tlače a spoločne predstavíme niektoré aktivity KRR v oblasti digitalizácie a projekt “Podpora sieťovania podnikov v Klastri regionálneho rozvoja”.

Technická univerzita v Košiciach (TUKE) v spolupráci so spoločnosťou Matador Group predstavila na  EXPO 2020 v Dubaji prvý slovenský vodíkový superšport MH2. Vodík je skladovaný v dvojplášťových tlakových nádobách s patentovaným vnútorným systémom teplotného manažmentu, ktoré sú vyplnené unikátnymi metalhydridovými zliatinami vyvinutými na Strojníckej fakulte TUKE. Za ich vývoj získala košická univerzita v roku 2019 na MSV cenu Techfórum.

Návštevníci Medzinárodného strojárskeho veľtrhu budú mať jedinečnú možnosť vidieť aj ďalšie zaujímavé exponáty z dielne TUKE, ako napríklad prvý slovenský nízkotlakový vodíkový autobus RH2, ktorý bol vytvorený v spolupráci so spoločnosťou Rošero-P, dekontaminačné zariadenie Emma a Nella a ďalšie výsledky inovatívneho výskumu fakulty v zmysle najaktuálnejších trendov Európy a sveta: 3D tlač robotom Fanuc, sekvenčnú prevodovku pre superšport autá, implantáty šité na mieru so svetovým prvenstvom, či robotickú invazívnu diagnostiku.

V roku 2019 sa Medzinárodného strojárskeho veľtrhu zúčastnilo 452 vystavovateľov a spoluvystavovateľov z 27 krajín sveta, ďalších 238 firiem malo na veľtrhu zastúpenie. Veľtrh bol najväčšou a najvýznamnejšou prezentáciou svojho druhu na Slovensku a prilákal na výstavisko Agrokomplex 18 854 návštevníkov.

Vysoko odborný sprievodný program, konferencie mapujúce aktuálne témy a trendy, novinky z oblasti strojov, zvárania, hutníctva, automatizácie a mechanizácie sú predpokladom úspešnosti strojárskeho veľtrhu i v tomto roku. Preto si Medzinárodný strojársky veľtrh na výstavisku Agrokomplex v Nitre nenechajte ujsť.

(zdroj Agrokomplex.sk)

Shape
Shape