Klaster RR venoval 2000€ na charitatívny projekt Vyboxuj si svoj sen

Klaster RR venoval 2000€ na charitatívny projekt Vyboxuj si svoj sen

Klaster regionálneho rozvoja – západné Slovensko (KRR) podporil sumou 2000 Eur mega projekt Vyboxuj si svoj sen, ktorého cieľom je pomôcť nájsť motiváciu k športu stovkám ľudí, prostredníctvom celoročnej cesty po Slovensku a hľadaním talentov s majstrom sveta v profesionálnom boxe Tomi Kidom Kovácsom.
V priebehu mesiaca február 2017 cestoval Tomi Kid a jeho tím po celom Slovensku. Vyhľadával mladé talenty, aby im pomohol rozvinúť ich športový potenciál.

Takisto zmyslom projektu je inšpirovať a motivovať deti a ich rodičov k športu a zdravému životnému štýlu, napokon výťažok z celého projektu poputuje na dobudovanie Akadémie Tomiho Kida, ktorá bude zameraná na pomoc okrem iného aj boxerským a športovým talentom, ktoré v živote nemali toľko šťastia ako ostatní a vychovať z nich šampiónov.

KRR a TTSK sa aj v minulom roku v rámci propagácie zúčastnili série podujatí na základných školách ako napríklad v Skalici, Senici a v Holíči.
V tomto roku sa zatiaľ uskutočnila séria podujatí na gymnáziu a SOU v Šamoríne na základnej škole v Galante a taktiež Tomi Kid a jeho tím navštívili oddelenie detskej onkológie Dfnsp Kramáre v Bratislave, kde deti a ich rodičov pobavil a potešil svojim skvelým vystúpením v rámci podujatia Týždeň deťom s rakovinou 2017.

„Sme hrdí na to, že môžeme byť súčasťou projektu Vyboxuj si svoj sen, projektu, ktorý nesie veľkú myšlienku mladým generáciám.“ Povedal výkonný riaditeľ Klastra regionálneho rozvoja JUDr. Marek Turanský MBA.

KRR má záujem aj v budúcnosti podporovať podobné projekty aj s inými významnými osobnosťami, ktoré svoj voľný čas venujú aktivitám prospešným pre iných ľudí.