English EN Slovak SK

Jahodový festival v Jahodnej 10.6.2017

Jahodový festival v Jahodnej 10.6.2017

Pripojte sa k nám.

Máte aj Vy záujem o vstup do Klastra?

Jahodový festival v Jahodnej 10.6.2017

Dlho očakávaná sezóna obľúbeného a mimoriadne zdravého domáceho ovocia vrcholí. Jahodoviská vydávajú svoju úrodu adekvátnu úsiliu majiteľa. Dobroty z nich bolo možné ochutnať na už tradičnom podujatí v Jahodnej – na Jahodovom festivale.

Klaster regionálneho rozvoja – západné Slovensko propagoval spolu so zakladajúcim členom Trnavským samosprávnym krajom cestovný ruch v kraji a aktivity svojich členov.

Podujatie malo bohatý program, návštevníci mohli ochutnať tradičné dobroty nielen z jahôd, nakúpiť si toto skvelé ovocie samotné, alebo výrobky z neho. Na hlavnom pódiu bol pripravený sprievodný program pre deti aj dospelých a deťom boli venované aj mnohé iné atrakcie ako nafukovací hrad, tvorivé dielne, mini pieskovisko a výstava živých dravcov. Dospelí sa zas mohli pokochať výstavou veteránskych motocyklov a áut, odskúšať si  jurtu –  tradičné obydlie kočovných kmeňov z oblastí strednej Ázie a Stredného východu pozostávajúca z drevenej ľahkej konštrukcie a plsťovej rohože.

Program bol naozaj bohatý, poobede návštevníkov potešilo vystúpenie dobových rytierov na koňoch, ktorý zo sedla predvádzali hod kopiou alebo lukostreľbu.

V propagačnom stánku Klastra RR bol veľký záujem najmä o cyklomapy a turistické mapy, či materiály propagujúce možnosti trávenia voľného času v Trnavskom kraji. Deti zas potešili drobné propagačné predmety, ako napríklad balóny, lízanky, či pexeso.

Shape
Shape