English EN Slovak SK

Historický festival Rotenstein – Vodný zámok Holíč

Historický festival Rotenstein – Vodný zámok Holíč

Pripojte sa k nám.

Máte aj Vy záujem o vstup do Klastra?

Historický festival Rotenstein – Vodný zámok Holíč

V sobotu 27. mája a v nedeľu 28. mája 2017 sa uskutočnil najväčší slovenský festival histórie a rytierstva – Rotenstein. Festival bol zameraný na rozsiahly historický program, súčasťou ktorého boli bojovníci zo všetkých období a kútov sveta vrátane početnej rytierskej jazdy. Tento rok sa festival programovo posunul o stupeň vyššie. Nechýbala dobová hudba, šermiari, bubeníci či žongléri, sokoliari, psiari, stredoveké atrakcie pre deti a dospelých a aj novinky z okolitých krajín.

Festival sa tento rok posunul okrem kvality aj svojím umiestnením. Rotenstein sa od tohto roku presunul z hradu Červený kameň na nové miesto – úžasný Vodný zámok v Holíči. Stredoveké kuchyne, ochutnávky a prezentácia stredovekých plemien zvierat potešili deti aj priaznivcov vidieckeho života. Na festivale našli nielen dobové gastro, predávajúce plnohodnotné občerstvenie s nádychom stredoveku, ale aj stánky v ktorých si mohli kúpiť dobové suveníry, alebo stredoveké hračky.

V sobotu sa festivalu zúčastnil aj predseda TTSK Tibor Mikuš, ktorý tu spolu s podpredsedom TTSK a primátorom mesta Holíč Zdenkom Čambálom pokrstil novú fotografickú knihu „Záhorie z neba“. Krst prebiehal v poobedných hodinách na hlavnom kolbisku, hneď po rytierskom turnaji na koňoch a krstilo sa mečom a vodou zo zámockej vodnej priekopy. V sobotu mohli domáci aj zahraniční návštevníci festivalu, ktorých bolo tento rok viac ako 10 000, zavítať aj do propagačného stánku, v ktorom Klaster regionálneho rozvoja západné Slovensko v spolupráci s TTSK prezentovali možnosti cestovného ruchu v kraji zamerané predovšetkým na tému zážitkovej turistiky. Najväčší záujem bol predovšetkým o materiály týkajúce sa podujatí a historických pamiatok v kraji. Detičky sa potešili omaľovánkam a pexesu, dospelí zas drobným propagačným predmetom.

Shape
Shape