HELPfest, Vlčkovce 18. jún 2017

HELPfest, Vlčkovce 18. jún 2017

Deň otcov 18. júna 2017 bol vo Vlčkovciach veľmi výnimočným. Už 4. krát sa uskutočnil benefičný festival HELPfest kde výťažok zo vstupného putuje pre hendikepované deti s detskou mozgovou obrnou, ktoré združuje pod svojimi krídlami PAULÍNKA n.f.

Pohodovú nedeľu plnú zaujímavého hudobného a kultúrneho programu a zároveň podporiť dobrú vec prišli známe slovenské tváre. Prišli kapely ako Fragile, Polemic, Rakby, Karpatské horké, Credance, ochotnícke divadlo, lukostrelci, sokoliari a ďalší. Celým podujatím sprevádzala Adela Banášová.

Podujatie osobnou účasťou podporil aj Klaster regionálneho rozvoja – západné Slovensko (KRR). Návštevníci mali možnosť v propagačnom stánku KRR získať informácie o turistických a historických atraktivitách Trnavského samosprávneho kraja (TTSK). Propagácia cestovného ruchu bola zameraná na zážitkovú turistiku. Návštevníci mali k dispozícii rôzne informačné materiály o regióne. Najväčší záujem prejavili o materiály týkajúce sa cykloturistiky a o turistické mapy TTSK. Deti sa potešili hlavne drobným propagačným predmetom ako pexeso, či lízanky, ktoré slúžili aj ako ceny pre rôzne súťaže, ktoré boli pre najmenších návštevníkov prichystané.