English EN Slovak SK

Box-ME do 22 rokov: Slovák Viliam Tankó vybojoval bronz

Box-ME do 22 rokov: Slovák Viliam Tankó vybojoval bronz

Pripojte sa k nám.

Máte aj Vy záujem o vstup do Klastra?

Box-ME do 22 rokov: Slovák Viliam Tankó vybojoval bronz

Člen Klastra regiónálneho rozvoja – západné Slovensko Tomi Kid Kovács majster sveta v profesionálnom boxe opäť dokázal výnimočnosť a dôležitosť svojho projektu Vyboxuj si svoj sen.

Vo včerajšom semifinálovom zápase sa stretol jeho zverenec slovenský boxer Viliam Vili Tankó s domácou hviezdou Robertom Eusebiuom Jitaruom (bronzový medailista z ME) na majstrovstvách Európy do 22 rokov v rumunskom meste Braila. Plná hala verných fanúšikov skandovaním privítala a následne hlasným povzbudzovaním hnala dopredu svojho miláčika Viliho, ktorý chytil dobrý úvod zápasu a dokázal vyhrať prvé kolo.

V druhom kole už Vili našiel recept na pohyblivého súpera a zápas bol vyrovnaný. Tretie kolo bolo už v réžii nášho úspešného šampióna a viackrát presne zasiahol svojho súpera.

Vili neboxoval len so súperom. Proti nemu bola celá hala fanatických fanúšikov a aj pre pána rozhodcu v ringu bol asi viac sympatický domáci boxer. Napriek všetkému bolo možné vidieť veľmi bojovné a kvalitné stretnutie. Verdikt rozhodcov znel 4:1 na body pre Jitaruho.

Vili na tomto šampionáte ukázal, že sa ešte stále zlepšuje a aj vo vyššej váhovej kategórii (prestúpil tento rok o váhu vyššie), dokáže byť úspešný. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu Vilimu, na Slovensko prinášame ďalší kov z ME!

Zdroj: http://sport.aktuality.sk

Shape
Shape