6. ročník Záhoráckeho pivného festivalu v Prievaloch, 6.5.2017

6. ročník Záhoráckeho pivného festivalu v Prievaloch, 6.5.2017

Člen Klastra regionálneho rozvoja – západné Slovensko (KRR), pivovar SANDORF organizoval v sobotu 6. mája 2017 už 6. ročník Záhoráckeho pivného festivalu. Pivovar SANDORF, s kapacitou 1000 hl piva za rok, je v prevádzke od roku 2011 a nachádza sa v strede obce Prievaly. V stálej ponuke má svetlý ležiak 11°, polotmavý a tmavý ležiak 12°, ochutené pivá, cez zimu varí medový špeciál 12° a cez leto pšeničné pivo 12°. K zrekonštruovaným priestorom bola v roku 2012 pristavená nová budova, v ktorej sa nachádzajú atraktívne pivné kúpele s wellnessom, doteraz jediné pivné kúpele na Slovensku. Reštaurácia ponúka návštevníkom kvalitný gastronomický zážitok.

Podujatie sa konalo s podporou KRR a navštívilo ho viac ako 2000 návštevníkov, ktorí mali možnosť ochutnať z vyše 70 druhov pív, ktoré predstavilo 15 pivovarov zo Slovenska i Česka. Príjemnú festivalovú atmosféru dotváral bohatý sprievodný hudobný program.
V prezentačnom stánku klastra boli prezentované jednotlivé témy cestovného ruchu, predovšetkým gastronómia a regionálne produkty a takisto propagácia TTSK ako zakladajúceho člena KRR.

Návštevníci festivalu mali možnosť vybrať si z rôznych informačných a propagačných materiálov, najväčší záujem prejavili o materiály týkajúce sa cykloturistiky. Potešili ich aj drobné propagačné predmety a časopis BIKER, ktorý venovalo pre účely propagácie cykloturistiky vydavateľstvo SPORTMEDIA s.r.o., ktoré je pridruženým členom KRR.