6. ročník folklórneho festivalu európskeho priateľstva 4.6.2016

6. ročník folklórneho festivalu európskeho priateľstva 4.6.2016

V apríli 2016  sa k nám pridal nový člen Združenie regionálneho rozvoja cestovného ruchu a ŠK Kormorán (www.zcr-zitnyostrov.sk) .  Veľmi podporujeme ich nadšenie  a myšlienku spájania človeka s kultúrou, prírodou a domácimi tradíciami. Príďte sa aj Vy pozrieť na podujatie na Žitnom ostrove, ktoré organizujú  dňa 4.6. 2016.

6. ročník folklórneho festivalu európskeho priateľstva a otvorenie letnej sezóny 2016 v športovo-rekreačnom rezorte Kormorán v Šamoríne – Čilistove je skvelé podujatie pre rodiny s deťmi, a všetkých domácich i zahraničných návštevníkov, ktorí si chcú užiť prírodu.

Jednodňové folklórne slávnosti sú prehliadkou ľudového spevu, tanca, hier, remesiel a zvykov v prekrásnej prírode na brehu Dunaja v areáli Hotela Kormorán (www.hotelkormoran.sk).

Na  Folklórnom festivale európskeho priateľstva  môže návštevník očakávať prezentovanie  kultúry jednotlivých  menšín  na Slovensku, ochutnávku miestnej gastronómie a veľa dobrej nálady.

Snahou je priblížiť deťom a širokej verejnosti ľudové tradície a remeslá, umožniť im aj vlastnoručne niečo vytvoriť, prezentovať kultúrny život a zvyky svojich predkov. Sprievodným podujatím je jarmok ľudových remesiel.

Združenie regionálneho rozvoja cestovného ruchu a ŠK Kormorán s nami spolupracuje aktuálne aj na organizácii a sprievodnom programe pre výstavu Regiontour Trenčín 2016, ktorá sa koná v dňoch 13. a 14.5. 2016. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu, ale najmä na možnosti prieniku činností združenia  s aktivitami klastra.