5.  Záhoracký pivný festival 7.5.2016

5. Záhoracký pivný festival 7.5.2016

Prievalský pivovar Sandorf organizoval 7. mája 2016 už 5. ročník pivného festivalu. Viac ako 6 tisíc návštevníkov malo možnosť ochutnať z vyše 80 druhov pív, ktoré predstavilo 18 pivovarov zo Slovenska, Česka a zahraničia.  Príjemnú festivalovú atmosféru dotvoril bohatý sprievodný hudobný program.

Akcia sa konala s podporou Trnavského samosprávneho kraja a svojou osobnou účasťou podujatie podporil Marek Turanský, výkonný riaditeľ Klastra cestovného ruchu – západné Slovensko. V spoločnom propagačnom stánku Trnavského samosprávneho kraja a Klastra cestovného ruchu – západné Slovensko boli prezentované atraktivity Trnavského kraja. Návštevníci podujatia sa zaujímali hlavne o „cykloaktivity“ a „cykloturistiku“.

Pivovar Sandorf s kapacitou 1000 hl piva za rok je v prevádzke od roku 2011 a v tomto roku oslávil svoje 5. výročie založenia. Varí spodne i vrchne kvasené pivá a v stálej ponuke má svetlý ležiak 11°, polotmavý a tmavý ležiak 12°, ochutené pivá, cez zimu varí medový špeciál 12° a cez leto pšeničné pivo 12°. V novovybudovaných priestoroch pivovaru Sandorf v Prievaloch sa nachádzajú atraktívne pivné kúpele s wellnessom, doteraz jediné pivné kúpele na Slovensku.

Fotogaléria: