25. ročník tradičného otvorenia letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch 3.-5.6.2016

25. ročník tradičného otvorenia letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch 3.-5.6.2016

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny je najvýznamnejšia udalosť kultúrneho života Piešťan. Už od roku 1992 oficiálne zahajuje väčšinou v termíne prvého júnového víkendu, tohoročne v dňoch 03. 06. 2016 – 05. 06. 2016. Usporiadateľmi sú mesto Piešťany, Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany a Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a.s. Mesto Piešťany ako aj Slovenské liečebné kúpele Piešťany sú členmi Oblastnej organizácie Rezort Piešťany a spoločne prinášajú tak skvelé podujatia ako je toto. Pre jeho úspešnosť a bohatý program  je navštevované každoročne návštevníkmi z Piešťan a okolia, ich počty sú viac ako 10 000 – 15 000 každý rok. Tradične túto slávnosť sprevádza  bohatý  kultúrny  program a jeho súčasťou je slávnostné požehnanie prameňov na Kúpeľnom ostrove, sprievod mestom a oficiálne zahájenie pred Domom umenia. Od popoludnia až do neskorých večerných hodín prebieha množstvo vystúpení a koncertov v Hudobnom pavilóne v mestskom parku. Okrem hlavného programu prebieha počas prvého júnového víkendu na území mesta i mnoho sprievodných podujatí – preteky Dračích lodí, Oslavy „sedemdesiatky“ Hotelovej akadémie, futbalový turnaj Slovak Junior Cup, či charitatívne podujatie s ozbrojenými zložkami SR. Na otvorení letnej kúpeľnej sezóny sa verejnosť po prvý raz zoznámi aj s novým maskotom mesta.

OOCR Rezort Piešťany  www.visitpiestany.sk je člen Klastra cestovného ruchu – západné Slovensko, od roku 2015 patrí k jedným z najaktívnejších členov združenia v cestovnom ruchu. Ich podujatia a aktívny život členov si môžete pozrieť tu.

Spoločne sa s Rezortom Piešťany tiež zúčastníme najbližšie  turistickej prezentácii bývalých krajín Rakúsko – Uhorska v Poľskom Krakove, kde v rámci medzinárodného festivalu vína a jedla budeme účastní aj na tlačovej konferencii Generálneho konzulátu SR a SACR.

csm_PL3-OLKS-2016_9e26325eba