EN SK

FIM EWC Majstrovstvá sveta 8h vytrvalostných pretekov cestných motocyklov, Slovakiaring 24.6.2017

Pripojte sa k nám.

Máte aj Vy záujem o vstup do Klastra?

Po prvýkrát v histórii sa na Slovensku konalo jedno z najvýznamnejších športových podujatí roka : Majstrovstvá sveta vo vytrvalostných pretekoch motocyklov (FIM EWC). Podujatie sa konalo 22.-25.6.2017 na 5922-metrov dlhom okruhu SLOVAKIA RING v Orechovej Potôni. Špičkové tímy vytrvalostného svetového šampionátu predviedli divákom na tribúnach svoje umenie na dvoch kolesách a nervydrásajúce súboje o pozície a body. Tento ročník predstavil 5 podujatí. Súčasťou motocyklového víkendu boli aj preteky série ALPE ADRIA s finálovými jazdami v nedeľu. Počas pretekov boli pre priaznivcov motocyklu pripravené aj sprievodné atrakcie – možnosť povoziť sa na terénnych vozidlách, centrum bezpečnej jazdy, simulátor prevrátenia, vyhliadkové lety vrtuľníkom ponad areál a skákací hrad a trampolína pre najmenších. Preteky boli veľkolepo ukončené ohňostrojom.
Osobnou účasťou podporil podujatie aj Klaster RR. V prezentačnom stánku propagoval turistické atraktivity Trnavského kraja. Pre návštevníkov boli pripravené informačné materiály o zaujímavých miestach nachádzajúcich sa v kraji. Propagácia bola zameraná predovšetkým na zážitkovú turistiku a cykloturistiku. Návštevníkov podujatia zabával aj mím, ktorý zároveň priťahoval záujem ľudí o expozíciu TTSK. Detičky sa potešili pexesu, omaľovánkam a farebným balónom.